Tibeto terjerų priežiūra

Kaip prižiūrėti kailį

Tibeto terjerai mane sužavėjo dėl savo ilgo, nuostabaus grožio kailio. Iš tikro galiu be galo ilgai žiūrėti, kaip jie žaidžia gaudydami vienas kitą ar paprasčiausiai stovi besidairydami, o jų kailis plevena vėjyje. Gražu, iš tiesų labai gražu. Tačiau išlaikyti kailį sveiką ir ilgą nėra labai paprasta. Bent taip atrodo pačioje pradžioje. Vėliau tai tampa tarsi įprasta ir visiškai tavęs jau nebestebina, kad savo šunį tu maudai kas savaitę.

Tibeto terjerų kailis dviejų sluoksnių: povilnė ir ilgi plaukai. Kol šuniukas mažas, jo kailis trumpas ir priežiūra yra minimali. Šuniukas kas dvi trys savaitės išmaudomas, išdžiovinamas fenu ir iššukuojamas. Kad mažam šuniukui nebūtų maudynės bei fenavimas baisu- paskatinkite jį po procedūros skaniukais. O maudant ar šukuojant duokite trumpam pauostyti šampūną, kondicionierų. Supažindinkite ir su fenu ar šepečiu. Džiovinimo ir šukavimo procedūras geriausia atlikti ant stalo, patiesus kilimėlį, kad šuo stovėtų stabiliai ir neslidinėtų jo kojos. Šukuojant šunį galima paguldyti ant vieno ar kito šono. Taip jis mažiau pavargs ir bus galima iššukuoti visas sunkiai prieinamas vietas. Už ausų, pažastys ir kirkšnys - tai vietos, kuriose dažnai susidaro sąvėlos. Nepamirškite šukuojant patikrintii šias vietas. Vėliau kailis augs ir jam prižiūrėti reikės ne tik daugiau kosmetikos priemonių, bet ir laiko.
Tačiau, kad šios procedūros nevirstų kančia jums ir tuo labiau jūsų augintiniui, būtent rekomenduoju TT maudyti kas savaitę. Per tiek laiko kailis nespėja per daug išsausėti ir dar nepradeda veltis. Tarp maudymų aš visiškai nešukuoju savo šunų. Na, nebent nuo pavadžio ilgai vedžiojant atsiranda kažkur sąvėlų. Tuomet šukuojama vieta lengvai sudrėkinama purškiant specialia priemone šukavimui palengvinti ir sąvėla po truputį iššukuojama. Atminkite, nėra nei vienos sąvėlos, kurios nebūtų galima iššukuoti, yra tik kantrybės trūkumas. Tad niekuomet neiškirpinėkite sąvėlų.
Tibeto terjerų kailis keičiasi tris kartus per visa jų gyvenimą. Mažylių kailis keičiasi, kai šuniukai tampa paaugliais. Vėliau, jau keičiasi į suaugusių kailį, kai jie pradeda bręsti ir galiausiai kailis keičiasi, kai šunims būna 2- 3 metai. Vėliau kailio priežiūra nebekelia jokių problemų. Be to mes jau būname įpratę juos maudyti kas savaitę ar dešimt dienų. Tačiau kailiui keičiantis savėlos atsiranda vos ne kiekvieną dieną jį šukuojant. Ir tai trunka kelias savaites. Tačiau naudojant specialias priemones sąvėlos lengvai pašalinamos.

Jei jūs nuspręsite nevesti savo šuniuko į parodas ir neauginti ilgo kailio, jį apkirpkite. Tuomet šuniuko kailio priežiura taps minimali.

Maudynių kosmetika

Šampūnai
Rinkitės ilgaplaukiams šunims skirtus šampūnus, kurie ne tik šalina nešvarumus, bet ir maitina bei puoselėja plaukus. Tokie šampūnai dar ir drėkina plaukus, bei padeda išvengti greito vėlimosi. Kailis naudojant natūraliais augalų ekstraktais, aliejais, šilko proteinais praturtintus šampūnus užtikrins sveiką odos bei kailio būkę net ir dažnai maudant augintinį. Tibeto terjerams netinka apimtį didinatys šampūnai, nes sunkiai suvaldysite kailį ir šuo taps panašus į didelį kaillinį balionėlį. Jiems maudyti tinka šampūnai sunkinantys plauką.
Visus šunims skirtus šampūnus būtina skiesti pagal gamintojų rekomendacijas.

Maudymas šampūnu: sudrėkinkite šuns kailį šiltu vandeniu, užpilkite ant įvairių kūno dalių šampūno, lengvai pamasažuokite, netrindami kailio, tam kad nesusiveltų ir gerai išskalaukite po tekančiu vandeniu. Procedūrą pakartokite dar kartą. Aš šunis šampūnu maudau du kartus.
Kondicionieriai
Kondicionieriai pamaitina ir atstato kailį. Jų dėka kailis įgauna estetinį grožį ir tuo pačiu būna pilnai sudrėkintas ir aprūpintas medžiagomis reikalingomis, kad kailis augtų sveikas. Kondicionierius užtikrina, kad kailis nelūžinėtų, nesiveltų ir būtų išpuoselėtas. Kondicionieriai išlaiko plauko elsatingumą, natūralią spalvą bei sveiką blizgesį, taip pat išorinių veiksnių neigiamas įtakas kailiui (chemija, karštis, r pan.). Po kiekvieno maudymo naudojant kondicionierius, šuns kailis bus lengvai šukuojamas, gražiai kris.
Kondicionierius, kaip ir šampūnus, skirtus šunims maudyti, būtina skiesti pagal gamintojo rekomendacijas.

Kondicionieriaus naudojimas: kai gerai išskalausite šampūną, užpilkite nedidelį kiekį praskiesto kondicionieriaus ant įvairių kūno vietų, taip pat ir ant plaukų galų. Įpatingai atkreipkite dėmesį į nuolat besiveliančias vietas, ten taip pat užpilkite kondicionieriaus. Lengia įmasžuokite kondicionierių, kad jis pasiskirstytų tolygiai ir nuplaukite šiltu vandeniu.
Išmaudytam šuniui lengvai nuspauskite vandenį nuo kojų ir nusausinkite jį rankšluosčiu. Dar kartą nusausinkite kita rankšluosčio puse ir suvynioję į sausą kitą rankšluostį palaikykite jį rankose keletą (5- 10) minučių. Vėliau užtepkite šiek tiek aliejaus skirto kailio priežiūrai ir išdžiovinkite fenu.
Aliejai ilgo plauko priežiūrai
Pagrinde jie skirti plauko atstatymui, jo augimui ir stiprinimui. Aliejai ypač efektyvūs nusilpusiems, pažeistiems ir nualintiems plaukams. Reguliariai juos naudojant plaukas atkuriamas, atgauna blizgesnį ir elastingumą, nebelūžinėja plaukų galiukai.
Argano aliejus maitina ir atgaivina, stabdo plauko senėjimą.

Naudojimas: ant delno užpilkite šiek tiek (labia nedaug) aliejaus, patrinkite tarp delnų ir užtepkite ant drėgno kailio. Taip kartokite lengvai patepdami kojas, uodegą, galvą, krūtinę ir visa likusį kailį ant kūno.
Kailio džiovinimas fenu
Patogiausia naudoti šunų kailiui skirtus džiovintuvus. Jie labia stipria srove išpučia kailį, kailis greičiau išdžiūna ir mažiau veliasi. Tačiau neturint jo, naudokite parastą feną, kuriuo džiovinatės plaukus patys.

Pradžioje pradžiovinkite plaukus skirstydami juos rankomis. Lengvai jiems pradžiuvus, paimkite šepetį ir pradėkite šukuoti ir džiovinti. Savėlas iššukuokite specialiu šepetėliu skirtu sąvėloms šukuoti. Kai kailis pilnai išdžius ir bus išsšukuotas, peršukuokite jį dar šukomis. Pradžioje retesnėmis, vėliau dar pereikite tankiomis šukomis, nepalikdami nei vienos neiššukuotos vietos. Įpatingai patikrinkite problematiškas vietas: už ausų, pažastyse ir kirkšnyse. Žinoma, kojos taip pat neturi būti pamirštos (tiek išorinės tiek vidinsė jų pusės).
Mūsų augintiniai