Mūsų mažyliai

Veislyno Tibeto terjerų vados
Veislynas TAI TIK JUMS įsikūręs Kauno priemiestyje Raudondavaryje.
Mes neturime daug šunų, tad ir šuniukų vados nėra dažnos. Planuojame ne daugiau kaip vieną vadą per
metus. Visi šunys ir maži šuniukai gyvena name, kartu su mumis. Maži, ką tik gimę šuniukai su mama gyvena
atskirame dideliame mūsų miegamajame, kuriame daug šviesos ir labai tylu. Ir kol šuniukai maži, į šį kambarį
neįleidžiamas joks kitas mūsų TT. Keturių savaičių šuniukai dienos metu jau būna lauke, kur jie pradeda žaisti
ir lakstyti. Aptvertoje didžiulėje pievutėje prasideda pažintis su visa „tibetukų" gauja ir nauju pasauliu pilnu
įvairiausių garsų ir kvapų.
TibetoTerjerai.lt

Vada Litter A. 2018.07.04

Šuniukų tėvas KARAMAIN TALISMAN TASHI-TASHI, gimęs 2010 m.,
yra iš Suomijos seno ir garbingo KARAMAIN veislyno, įkurto ponios Tuula Plathan 1974m. Mums buvo labai malonu svečiuotis šiuose šiltuose namuose. TASHI yra Suomijos ir Švedijos čempionas, daukartinis specializuotų Tibeto terjerų parodų Suomijoje nugalėtojas.

Tėvo sveikatos tyrimai:

•HD-Free/A, Patella (0),
•DNA tested: clear PLL/NCL/RDC4Garsus KARAMAIN TALISMAN TASHI tėvas, mūsų šuniukų senelis FABULOUS TEDDY'S DANIEL WANDERER- Leevi, iš FABULOUS TEDDY'S vieslyno. Jis C.I.B. Inter CH, NORD Ch. FI Ch. DK Ch. SE Ch. NO Ch. EE Ch. LT Ch. EE JCh. BY JCh. LT JCh. JW-07 HeW-10 EEV-09 LTJW-08 NOV-08 NOV-09 TLNW-13 EEVV-15 DKVV-15 RIGAVW-15 HeVW-15 V-15 VV-15 PMVV-15 SEVV-16 HeW-16 HeVW-16 VV-16
Dar įspūdingesnė yra mamos šeimos linija. Mama TI LA SHU ETERNAL FLAME- KEIKO LT- LV- BY JCH, LT-LV- EST- Balt- UA- BY- RUS-CH, VICE EUW'17. Gimusi 2018 m. Vokietijoje TI LA SHU veislyne, veisėja Sabine & Katja Rauhut.

Mamos sveikatos tyrimai:

HD-Free/A, Patella (0),
• DNA tested: PLL /NCL clear, RCD4 carr


Ypatingai garsus šuniukų senelis, Keiko tėvas. FALAMANDUS REMASTERED EDITION- KIWI pats tituluočiausias Tibeto terjeras. Jis C.I.B. INT.CH., WORLD WINNER 2018, EUROW-2017, DK Ch.,NOR Ch., SE Ch., Ger Ch VDH & ILT & CTA & KTR, GB CH, SLO Ch, UA Ch & Grand Ch, RUS Ch, Breed Ch Rus 206, USA.Ch, Ch of AZ, PL Ch, GR Ch., FIN Ch. , VDH Jahressieger 2015 & 2016, ROM Ch & GCH, Lux.Ch, NL Ch, HR Ch, VDH Jahressieger 2015 & 2016, Bundessieger 2014 & 2016, Benelux Winner 2016 & 2017, Winner Amsterdam 2014, SKAR 2014, Ger.JCH VDH & KTR, Ger. dog of the year 2016, South East Pacific Champion, Asia Pacific Champion, PH Champion & Grandchampion, Philippine Winner 2018, BOB Cruft's 2016, BOB Crufts 2017, ES FCI 2017, German Winner 2015 & 2017
Šioje pirmojoje mūsų vadoje 2018.07.04. būtent šuns ženklu pažymėtą dieną gimė trys kalytės.

ANG KI CHI TAI TIK JUMS. Pačio pirmojo, gimusio mūsų namuose, tibetuko kitaip pavadinti negalėjome. Ši nepalo kalba ANG KI CHI- NR1 ir liko gyventi pas mus. Kitoms dviems kalytėms suteikti kalnų, stūstančių Nepale, vardai:

ANNAPURNA TAI TIK JUMS - ANNA sugeba iš karto užkariauti visų širdis. Tačiau po šiuo elegantišku juodu kailiuku su balta krūtinėle slepiasi išdykęs šuniukas. Visų išdaigų organizatorė sugebėdavo lemiamu monetu atsistoti šalia ir nustebusiu snukučiu pažiūrėjus tarsi pasakyti- "na čia tai ne aš. Aš iš vis- tik stoviu:. Labai džiaugiuosi, kad ši mažylė liko gyventi Kaune ir turi nuostabiausius šeimininkus.

AMA DABLAM TAI TIK JUMS- AMA paveldėjo nuostabų kailį ir, kaip ir jos motina, yra dėmesio mėgėja. Geriausiai jaučiasi, kai visi pradeda ją girti. Ir dar ji yra daugiausiai kalbantis tibetukas. Ši dama kitur ir negalėjo atsidurti, o tik apsigyventi Vilniaus senamiestyje, kur gausu turistų, tad rodomo dėmesio- "oi koks gražus šuniukas" jai tikrai pakanka.
TibetoTerjerai.lt

Vada Litter B. 2019.07.10

Visada planuodami vadą labai daug laiko skiriame šuniukų tėvo paieškoms. Kiekvieną kartą apsvarstome kiekvieną variantą ir vis norime geriausio. Žinoma, kokie šuniukai gims vadoje tikriausiai žino tik Dievas, bet mes stengiamės taip pat.
Tad, paieškos prasideda metus prieš visa tai. Ieškome sveiko, gražaus ir tinkančio mūsų kalytei patino. Bet kartais ir gyvenimiškos situacijos susiklosto, taip kaip reikia ir pats likimas suveda žmones iš kurių pažinties ir draugystės gimsta kažkas dar daugiau.

Tad ir ši vada atsirado būtent taip. Tikriausiai nebūčiau važiavus į Angliją, į patį garsiausią ARAKI veislyną, jei ne mūsų hendlerė ir draugė Viltė Šokaitytė. Žinoma, kartais mūsų planai yra dar pakoreguojami pačios gamtos ir vietoje kelių dienų planuojamų praleisti Anglijoje, tenka išbūti savaitę. Tad, ačiū ir Laurynai Macijauskaitei mūsų abiejų vadų krikšto mamai.
Šuniukų tėvas ECCO DOMANI'S CELESTIAL DESTINY AT ARAKI yra gimęs 2010 m. Amerikoje. Būdamas vos 9 mėnesių pelnė Amerikos čempiono titulą ir netrukus po to atvyko į ARAKI veislyną Anglijoje. Daug metų iš eilės jis pelno geriausio reproduktoriaus titulą, o jo palikuonys daugiausia čempionų titulų pelnantys šunys.

Tėvos svaikatos tyrimai

• Hip score is 3/3 = 6 (Total)
• DNA tested clear PLL/PRA3/RCD4/NCL

Šuniukų mama U-MA OD VILZONKY
LT- LV- BY- RUS JCH, BALT J WINNER 2017, LT- LV- EST- BALT- BY- PL CH, 2 x LT KL CH '18. Jos tėvai ir seneliai taip pat daugelio šalių čempionai ir klubinių parodų nugalėtojai.

Mamos sveikatos tyrimai

• HD-Free/A, Patella (0),
• DNA tested clear PLL /RDC4/NCL
B vadoje gimė net aštuoni šuniukai. 4 patinėliai ir 4 kalytės, visi turintys po savo antrininką. Tai tikri Dievo kūriniai, kurie ir buvo pavadinti Budos vardu.

BUD'DHA HAMSO TAI TIK JUMS/ HARIS
tamsiausias iš visų, labai mielas ir švelnus. Savo ramybe ir žinių troškimu labai primena knygos herojų Harį Poterį. Kaip ir knygos herojus jis išvyko į tolimą, kiek kitokią šalį- Izraelį.
BUD'DHA MUSKANA TAI TIK JUMS/ WINNI. Winni arba Winstonas tikrai seks savo tėvų ir senelių pėdomis, ir bus show šuo. Jau nuo mažens jis su savo sese Sarah dalyvauja parodose. Gyvena Vengrijoje.
BUD'DHA SAMPATTI TAI TIK JUMS/ LEO liko gyventi mūsų namuose.
BUD'DHA SAKTI TAI TIK JUMS/ SARAH gavo hebrajų kalbos vardą dėl savo gudrumo ir mokėjimo atsidurti ten kur jai reikia. Nuo pat mažens, kai tik mus aplankydavo svečiai Sarah vienintelė sugebėdavo atsidurti jiems ant kelių. Visi dar tik džiaugdavosi atvykėliais, o ji jau būdavo pas juos glėbyje. Ji iškeliavo su savo broliuku Hari į Vengriją.
BUD'DHA SUNA TAI TIK JUMS/ PREILA. Šį nuostabų lietuvišką vardą jai padovanojo labai atsakingi šeimininkai. Džiaugiuosi, kad jis jai labai tinka, jos kailio spalva netukus taps auksine ir bus panaši į Preilos kopas. Preila gyvena Vilniuje ir manau savo grožiu bei charakterio savybėmis padės daugeliui pažinti ir pamilti Tibeto terjerus.
BUD'DHA TARA TAI TIK JUMS/ TARA. Gal būt ši mažoji patrakėlė, likusi mūsų namuose taps šou žvaigžde. Tara iš nepalo kalbos- žvaigždė.
BUD'DHA DIMAGA TAI TIK JUMS/ BUDA. Pats stambiausias, rimčiausias ir ramiausias patinėlis iš visos aštuoneto vados yra ir pats protingiausias. Kitaip jo pavadinti net negalėjome BUD'DHA DIMAGA- Budos protas- liko su labai solidžiu Budos vardu. Džiaugiuosi, kad jis liko Lietuvoje ir gyvena Kaune.
BUD'DHA AVAJA TAI TIK JUMS/ ILLY- labai miela, mažiausiai išdykusi iš visų trijų kalyčių. Tad rečiau dalyvauja bendrose peštynėse. Ji randa sau įdomesnių pramogų, kad ir žaidimas su vienu iš žaislų. Ji kartu su savo broliu Hariu išvyko gyventi į Izraelį.